מה היהודים החוצפנים מחפשים באתר הקדוש למוסלמים? 28/10/2012
מאת תמר שטרנטל
נושאהר הבית; ירושלים; כותרות מניפולטיביות; סילוף ההיסטוריה
כלי תקשורתלוס אנג'לס טיימס

בזמן ש'פרספקטיבה' חושפת כותרות בלתי מדויקות המופיעות בתקשורת הישראלית, ארגון האחות שלה בארה"ב – 'קאמרה' – חושפת אף היא כותרות לא מדויקות ומניפולטיביות בכלי תקשורת בחו"ל. למטה מובא צילום מסך משלשום, מתוך העמוד הראשי של אתר 'הלוס אנג'לס טיימס' החשוב והפופולארי.

 

 

 

הכותרת הראשית מתחת לתמונה גורסת:

 

יותר יהודים מתפללים באתר הקדוש למוסלמים

 

הידיעה מנסה לתאר לקוראים האמריקאים את הדיון הציבורי ההולך ומתגבר בחודשים האחרונים על האיסור הגורף שחל על יהודים ונוצרים להתפלל בהר הבית. אלא שהכותרת הגרועה מצליחה לסלף פעמיים: פעם אחת, מכיוון שיהודים לא באמת יכולים להתפלל בהר הבית, שכן כל מי שמבצע אפילו רמיזה של תפילה נעצר או מורחק מההר. ופעם שניה, מכיוון שבכותרת אין זכר לעובדה שה"אתר הקדוש למוסלמים" הוא במקרה המקום הקדוש ביותר ליהודים.

 

כותרת זו משתלבת היטב עם גישה אקדמית/היסטורית/פוליטית התופסת תאוצה בשנים האחרונות, המבקשת לנתק את הקשר ההיסטורי בין היהודים להר הבית, ומשרתת את הטענה המוסלמית כי ליהודים אין כל קשר לאדמת הוואקף המוסלמית.

 

למרות שגישה זו מובלת בעיקר על ידי פלסטינים, מנהיגי דת מוסלמיים, ארגונים אנטי-ישראליים ואנשי אקדמיה מערביים, לכלי תקשורת מערביים וישראליים ישנה תרומה לא מבוטלת להשרשת הנרטיב השקרי הנ"ל. מכיוון שבכל מו"מ עתידי בין ישראל לפלסטינים, הנקודה הטריטוריאלית הקריטית והרגישה ביותר תהיה לעולם הר הבית, ראוי כי דעת הקהל המקומית והעולמית, אשר בודאי עלולה להשפיע על התוצאות, תתבסס על עובדות ולא על המצאות שקריות או סילופים כמו בכותרת הנ"ל.

 

בעקבות פניה של 'קאמרה', הכותרת כבר שונתה. עתה כתוב:

 

 

תרגום:

 

יותר יהודים מתפללים באתר הקדוש גם למוסלמים

 

 

זהו עוד צעד קטן במסע הסיזיפי והמייגע של חשיפת שקרים על ישראל.

 

 



 
חיפוש באתר
חיפוש מתקדם

הצטרף לקבלת עדכונים
קישורים סיפור בהקמה הצטרף מי אנחנו
info@presspectiva.org.il - פרספקטיבה - לדיוק ולאחריות בתקשורת הישראלית מופעל באמצעות מגוון אפקט